İleri twitleme teknikleri, 4 püfnokta:

Posted on Aralık 15, 2009

3


Sosyalleşin: Eğer birisini takip ediyorsanız, onun da sizi takip etmesini beklemeyin. ASLA! Hemen ona @ ile bir mesaj gönderin, ne kaybedersiniz? İnananların aksine twitter aslında status güncellemeri servisi değildir. Onun için facebook vardır. Twitter, diyalogdur, sohbettir, sosyal iletişimdir. Eğer twitter’da ilerlemek istiyorsanız, tanımadığınız birisine basitçe bir ‘merhaba’ demekten kaçınmamalısınız.

RT için yer ayırın: Yazdıklarınızı 125 karaktere sınırlamaya çalışın ki twitinizi beğenen birisi, RT ederken kendi notunu ekleyebilsin ya da RT için yeterli alan olsun ki mesajınız kesilmesin. Unutmadan, web adreslerini de sona koymayın. RT edildiği zaman 140 karakterin üzerindeki metinler, genelde sondan kesilir.

Yanıtlarınızda @’dan önce NOKTA ekleyin: Birisine verdiğiniz yanıt @ ile başlar. Ve @ ile başlayan twitler diğer twitleriniz gibi tüm takipçilerinize yayınlanmaz. Neden, çünkü genellikle twitter bunun iki kişi arasnda bir konuşma olduğunu işaretten anlar ve ona göre yayına sokar. Bu her zaman geçerli değildir yalnız. Bunun nedeni twitter’ın size belli bir bant genişliği vermesidir. Özellikle takipçi sayınız arttıkça bu sorunla daha çok karşılaşacaksınız. Eğer verdiğiniz yanıtın tüm takipçilerinizi ilgilendirdiğini düşünüyorsanız, o zaman kısaca başına ‘.’ işaretini ekleyin. Böylelikle twitter yazdığınız mesajı ‘yanıt’ olarak algılamayacaktır ve normal bir mesaj gibi değerlendirecektir.

RT, RT, RT: Güzel şeyler paylaşılmak ister. O yüzden beğendiğiniz twitleri RT etmekten kaçınmayın! Unutmayın RT sanal ortamda yapacağınız belki de en küçük iltifattır. Ancak önemlidir. İlişkilerinizi geliştirmeye yarar. RT ettiğiniz kişiler sizin twitlerinizi de beğendiklerinde RT edecektir. Dediğimiz gibi güzellikleri paylaşın ve twitter’ı güzelleştirin. Bu yüzden bol bol RT’den kaçınmayın!

Yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki düğmeye tıklayıp ilgili sosyal sitelerde paylaşabilirsiniz, beğenmediyseniz yorumunuzu bırakabilirsiniz. Tşk!

Bookmark and Share

Reklamlar
Etiketlendi: , , , ,
Posted in: internet, twitter