Bir twitter kullanıcısı hangi aşamalardan geçiyor?

Posted on Aralık 18, 2009

14Aşama 1: Twitter nedir anlamıyorum, burada beni ilgilendiren hiçbirşey yok!

Aşama 2: Neden herkes Twitter’ı konuşuyor, belki tekrar bir gözden geçirmeliyim. Evet bazı kişiler gerçekten enteresanmış. Ara sıra uğrayayım.

Aşama 3: İlginç kişileri takip etmeye başladım. Onlar da beni takip ediyor! Twitter’a daha sık girmeye başladım.

 

 

 

Aşama 4: Beni ne kadar kişinin takip ettiğini görmek ne kadar eğlenceli! Gün boyunca twitleyeceğim şeyleri düşünmeye başladım.

Aşama 5: Çok yorucu olmaya başladı bu iş. Bazı twitleri kaçırmanın kaçınımaz olduğuna alışmam gerekicek. Neyseki hashtag ler var. İlgilendiğim konuları takip etmemde çok işe yarıyor. Üstelik twitter’ı iş için de kullanmaya başladım. hootsuite programı çok başarılıymış.

Aşama 6: Kullandığım bazı hashtagler topluluk haline dönüştü. Her hafta insanlar sohbet ediyor. TweetChat ve twebevent , sohbetlere katılmak için kullanığım en iyi iki uygulama.

Aşama 7: Twitter’daki ana akış sayfasına artık bakmıyorum bile. Tweetdeck ya da Tweetie kullanarak gruplar ve aramalar yaratıyorum ve onları takip ediyorum. Bir kaç listeye de dahil oldum oradaki konuşmaları takip  ediyorum. Ya da Twitter sohbetlerine katılmak için hashtagleri kullanıyorum. Twitter’da tanıştığım bir kac kişiyle tanıştım bile. Çok yardımsever ve bilgili insanlar.

Aşama 8: Şimdi siz söyleyin, sırada ne var?

***TWITTER’IN KISAYOL TUSLARI SİZİ UÇURACAK***

***TWITTER ÇAYLAKLARININ YAPTIĞI 30 HATA***

Reklamlar
Etiketlendi: , ,
Posted in: genel