Cep telefonlarınız için en iyi twitter istemcileri*

Posted on Aralık 29, 2009

4


Twitter on Mobile Phone[tweetmeme] Twitter’ın web adresini yazdığınızda sizi otomatik olarak twitter’ın mobil sitesine götürmesi lazım eğer götürmüyorsa twitter’a m.twitter.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Twitter’ı cep telefonlarında çalışan birbirinden enteresan istemciler (ingilzcesi twitter client) var üstelik bunlardan bazıları cep telefonlarınızın kamerasını da kullanma özelliğine sahip. Böylelikle dışarda çektiğiniz fotoğrafları anında twitter’dan sevdiklerinizle paylaşabileceksiniz. Göz atın!

Bookmark and Share

1. Blackberry İstemcileri

twitter apps for blackberryOpenBreak – Twitberry olarak da bilinen bu istemci en popüler blackberry istemcilerinden bir tanesidir. Blackberry’nizden çektiğiniz fotoğraflarınızı twitpic ya da yfrog servislerini kullanarak twitter’ a aktarıyor. İstemci, hashtag’leri otomatik olarak tanıyor ve ayrıca twitter ana akışınızdaki twit sayınızı tıpkı eposta kutusundaki gibi görebiliyorsunuz.

UberTwitter – Blackberry için diğer istemcilerinden bir tanesi de ubertwitter’dır. Bu istemci, yer bazlı bir servistir yani nerede olduğunuzu kestirip ona göre twitlerinizde bu bilgiyi gösterebilir. Yer bilgisi baz istasyonlarından gelir.

Seesmic – Seismic ile kaydettiğiniz tüm twitter aramalarını ve twitter listelerini blackberry telefonunuzdan takip edebilirsiniz. Diğer uygulamalar gibi bu istemci de altta çalışır ve size direk mesajlarınızı ve yanıtlarınızı haber verir.

2. Nokia Cep Telefonları

Tweets60 – İsminden de belli olduğu gibi bu istemci Nokia S60 tipi telefonlar için tasarlanmıştır. Hem bedava hem de profesyonel versiyonlar vardır. Rahatlıkla satüsünüzü güncelleyebilir ve twitleri takip edebilirsiniz. Pro versiyonu resim aktarabilme ve arama gibi diğer özellikler içerir.

Gravity – Bu istemci çok populer ve çok güçlü bir istemcidir. Birden fazla twitter hesabınızı aynı anda güncelleyebilir, resimlerinizi aktarabilir, ve twitter’ın retweet, direk mesaj ve favori özelliklerini kullanabilirsiniz. 10 günlük deneme versiyonunu Ovi Store’dan indirebilirsiniz.

Snaptu – Snaptu size facebook ve twitter ve hatta Google Picasa hesaplarınızı aynı anda yönetebilmenizi sağlar. Snaptu Twitter’ın temel özellikleri olan statüs güncellemelerini, direk mesajları, ve yanıtları kullanabilirsiniz. Snaptu, Java tabanlı tüm cep telefonlarında kullanılabilir. Sony ericsson, Motorola ve Nokia modelleri de dahil.

3. Windows Cep ile çalışan istemciler

Twitter on Windows MobileTiny Twitter – Ücretsiz istemcilerden biri olan Tiny Twitter sayesinde Twitter’ın tüm temel fonksiyonlarını kullanabilirsiniz. Bu istemcinin ilginç özelliklerinden biri seçtiğiniz kullanıcıları bloklayıp ana akışınızdan çıkarabilmeniz.

PockeTwit – Birden fazla twitter hesabını yönetebilir, cep telefonunun kamerasından çektiğiniz fotoğrafları twitter’a gönderebilirsiniz.

Twikini – Bu istemci windows medya çalar ile etkileştiği için dinlediğiniz müzikleri twitter’dan paylaşabilirsiniz. Ayrıca uzun web adreslerini de kısaltan bit.ly ve tinyurl gibi programları da kullanabilirsiniz. Cep telefonunuzda GPS varsa bulunduğunuz yerin koordinatlarını da twitleyebilirsiniz. 14 günlük deneme versyonunu internetten indirebilirsiniz.

Twitter Apps for Android4. Android bazlı telefonlar için istemciler

Twidroid – Android ile çalışan telefonlar için en popüler twitter istemcilerinden bir tanesidir. Ücretsiz ve ücretsiz veriyonları vardır. Ücretli versiyonu size birden fazla twitter hesabı yönetmenize imkan verir.

Bu istemci, twitter listelerini de destekler. Telefonunuzu salladığınız zaman tüm yeni twitler çağrılır ama bu özellik sadece ücretli versiyonunda vardır.

Seesmic – Foto ve vidyo çekip bunları twitter’da paylaşabilirsiniz. Ayrıca yer bilgilerinizi de twitlerinize koyabilirsiniz. Ayrıca yeni twitler geldiğinde telefonunuz değişik melodi çalabilir ya da ışığının rengi değişebilir.İSTEMCİ EKRAN KAYITLARI

twitterberry twitterberry-IItweets60 twidroid ubertwitter gravity

PocketTwit Snaptu for Twitter Tiny Twitter Tweetdeck Twittelator

Echofon Echofon - User Profile Dabr - Twitter Mobile Tweetie Tweetie - Post Screen Tweetie - Inline Image Thumbnails

Kaynak: http://www.labnol.org/internet/best-twitter-mobile-apps/12129/

*Bazıları uygulama diyor bazıları istemci. Biz istemcide karar kıldık. Arada bazı farklar var. Misai twilk bir istemci değil bir uygulama. Siz isterseniz uygulama diyin. Ne demek istediğimizi zaten anlıyorsunuz. Tartışmayı ve felsefesini teknik insanlara bırakıyoruz 🙂

Bookmark and Share

Reklamlar
Etiketlendi: , ,
Posted in: arayuz, twitter