Takipçi sayınızı arttırmak için 10 önemli püfnokta

Posted on Ocak 25, 2010

1


[tweetmeme]

Bookmark and Share

  1. Takipçilerine RT’nin ne demek olduğunu açıkla ve onları sık sık RT etmeleri için teşvik et. Retweetleriniz, sizi takip etmeyenlere de ulaşmasınızı sağlar ve böylelikle yazdığınız konularla ilgilenen insanlar sizi bulur. RT lerinizin ne kadar yayıldığını görmek için de bu aracı kullanabilirsiniz: retweetist.
  2. BIO sayfanı doldur. Twitlerinizin ve RT lerinizi okuyanlara kendinizi tanıtın. Sizi tanımadıkları için yazdıklarınız onlara bir anlam ifade etmeyebilir. Üstelik BIO’nuz kendinizi anlatmanız için tek alandır.  Kendinizle ilgil bir kaç cümle yazmayı ihmal etmeyin.
  3. Twitter profilinizi her yere koyun. Facebook sayfanıza, web sitenize ve aklınıza gelebilecek heryerde link olarak dursun. Hatta emaillerinizin en altına imza olarak bile koyabilirsiniz.
  4. Tutkularınız hakkında twitleyin ve hashtag kullanmayı ihmal etmeyin. Hashtaglerle twitter’da szin tutkulu olduğuuz konuda arama yapan kişiler sizi bulabilir. Hashtag nedir bilmiyorsanız bu yazımızı muhakkak okuyun.
  5. Twtter hesabınızı gerçek dünyaya taşıyın. Ne zaman bir konuşmaya gitsem yada bir panele katılsam twitter ismimin prezentasyonuma ya da konuşmalarıma iliştiriyorum.
  6. Resim çekin. İlginç resimler en çok RT edilen twitlerdir.
  7. Biryarışma programı başlatın. Misal @jasoncaacanis en çok takipçisi olan kişi olursa bedava macbook air vereceğini söyledi. Hiçbir zaman olamadı ancak binlerce takipçi ekledi.
  8. En çok takip edilen twitcileri takip edin ve onlardan öğrenin.  Takipçileryle nasıl konuştuklarına, iletişim kurduklarına dikkat edin.
  9. Trend olan konulara yani hashtaglere dikkat edin ve o konularda yazın. Diğerleri bu yazdıklarınızı okuyabilecektir. Tabii siz de hashtag kullanmalısınız.
  10. Sonuçlarınızı takip edin. TwitterCounter size günde ne kadar takipçi eklediğinizi gösterebilir.

Aklınıza başka püf noktalar geliyorsa bizimle paylaşın.

Bookmark and Share

Reklamlar
Etiketlendi:
Posted in: genel