Kraliyet Ailesinin düğün için kullandığı resmi sosyal medya hesapları

Posted on Nisan 25, 2011

3


Prens William ve Catherine Middleton bu hafta 29 Nisan’da  Westminster Abbey’de yapılacak olan düğünle dünya evine giriyorlar.  Amerika’daki televizyon kanalları, canlı yayınlarında kraliyet ailesi ile ilgili konuşabilecek uzmanları işe almak için Londra’da halen mekik dokuyorlar. Milyonlarca dolarlık transfer teklifleri konuşuluyor.

Ancak bu sene daha da önemli bir gelişme oluyor. Kraliyet Ailesi, düğünü dünyaya resmi olarak sosyal medya hesaplarından duyuracak. Hem de çok kapsamlı bir biçimde ve tarihinde ilk kez. Bunun için birçok sitede sosyal medya hesapları açıldı. İşte detaylar:

Kraliyet Ailesi, Google tarafından üretilen bir GADGET yardımı ile Prens William ve Catherine Middleton’ın düğününü 10am’den 2 pm’e kadar canlı olarak yayınlacağı bir program hazırlıyor. Bu yayın çiftin düğünün yapılacağı mekan olan Westminster Abbey’e gidişi ve ordan çıkıncaya kadar yolculuklarını, düğündeki hizmetleri ve saray balkonunda çiftin halka görünüşlerini içerecek.

Blog: Düğün ile ilgili en son gelişmeler ve tüm detaylar burada toplanmış.  Blog, düğün ile ilgili kapsamlı içerik ve daha önce hiç görmediğiniz fotoğrafları biraraya getirmiş. Seçilen müziklerden, pastaya kadar her türlü detayla ilgili geniş bilgilere yer verilmiş. Lansmanından (15 Nisan) bugüne kadar 8 milyon kere görüntülendi.

Youtube : Tarihinde ilk kez Kraliyet Ailesinin düğünü internetten canlı olarak yayınlayacak.  St. James’s Saray’ı tarafından oluşturulacak olan multimedya blogu ile beraber Prens William ve Bayan Middleton’ın düğünü, Youtube’daki Royal Kanal Canlı Yayın bölümünden seyredilebilecek. Acaba izlenme rekoru kırabilecek mi?

Flickr: Kraliyet düğünün fotoğrafları ve hiç görmediğiniz diğer fotoğraflar, bu flickr hesabından yayınlanıyor. Hem Buckingham sarayının içinden hem de dışından ve Westminister Abbey’in gizli köşelerinden en güncel fotoğrafları burada bulabileceksiniz.

Youtube Düğün Kitabı: Yine tarihte bir ilk yaşanıyor. Youtube’daki bu kanalda çifte tebriklerinizi video olarak hazırlayıp takdim edebileceksiniz. Dünyanın her yanından video tebrikleri bekliyorlar.

Twitter: En güncel gelişmeleri, internet linklerini, röportajları yani kısacası en son gelişmeleri bu resmi twitter hesabından izleyebileceksiniz.

Ayrıca Kraliyet ailesi düğün ile ilgili kullanılacak olan Twitter etiketini #rw2011 olarak belirledi. Tweetlerinizin sonuna bu etiketi ekleyiniz.

Facebook:  Kraliyet Ailesinin facebook sayfası düğün sebebiyle yeniden düzenlendi.  Bu hesap, kraliyet düğünü ile ilgili son gelişmeleri yayınlayacak ve her saat başı güncellenecek.  Ayrıca bu sayfada Kraliyet Düğününe katılmak için düzenlenen EVENT’e herkes katılabiliyor. Bu event sayfasında,  dünyada oluşan komünitenin bir parçası olabilirsiniz ve dünyanın değişik ülkelerinden kullanıcılarla beraber düğünü tartışabilirsiniz.

Reklamlar
Posted in: Genel