Bilgisayar programlamanın P’sinden anlamadan internet girişimciliği yapmak mümkün mü?

Posted on Eylül 16, 2013

2


Hiç bir kodlama deneyiminiz olmadan ya da başka bir tabirle bilgisayar programlamanın P sinden anlamadan internet girişimciliği yapmanız mümkün mü?

Evet. Artık mümkün.

Şu günlerde bilgisayarların kodlanmasına hiçbir vakit ayırmadan girişimcilikte ne kadar ileri gidebileceğinizi görmek, gerçekten müthiş. Minimum niteliklerle, bir ürünü olağanüstü hızla pazarda test edebilirsiniz. Bu da size müşterilerinizle ya da kullanıcılarınızla konuşmanız için daha fazla vakit sağlar ve onlardan alacağınız geri bildirimlerle ürün geliştirmelerinizi de daha hızlı yapmanıza yarar.

Bana ispatlamak için bir imkan verin:

Shopify / online mağaza açmak için
Stripe / tüm ödemelerin toplanması için
Xero / muhasebe işlerini çözüyor
Kissmetrics / ölçümleme ve değerlendirme için
Unbounce / pazarlama kampanyalarınızda kullanacağınız özel sayfaları (landing page) yaratmak
Zoho CRM / tasarımcı ya da üreticilerle ilişkilerinizi sürdürmek
MailChimp / email kampanyalarınızı yönetmek
HootSuite / sosyal medyadaki varlıklarınızı yönetmek
Intercom.io / alıcılarla etkileşim kurmak

Geriye kalan tek şey tasarımcılarla ya da üreticilerinizle konuşup envanter yönetimi yapmak! Harika değil mi! Bu da size ürününüzün potansiyelini hızlıca anlamanız için eşsiz bir imkan sunuyor. Bu internet hizmetleri her türlü fikir için kullanılabilir. Hizmetlerin aylık masrafları – ki bir kısmı ücretsiz- bütçenizi etkilemeyecek kadar küçük, bu yüzden de daha fazla yatırım yapmadan önce ürününüzün satıp satmayacağını test etmeniz için ideal.

Bu tür yeni hizmetleri bilmeniz ve bunlardan faydalanmak her tür girişimci için çok önemli. Eğer her türlü kolaylıklardan haberiniz olursa, bunları yaratıcı şekilde işinizin içine dahil etmeniz de ancak mümkün olabilir.

Reklamlar
Posted in: genel