iOS 7 güncellemenizde hata mı oluştu?

Posted on Eylül 18, 2013

2


iOS7 güncellemesi herkes için iyi gitmiyor.

Twitter’da birçok kullanıcı güncelleme ile ilgili problemler bildiriyor.

Etkilenen kullanıcılar, yüklemenin durduğunu, ya da aşağıdaki gibi yüklemede hata oluştuğuyla ilgili mesaj aldıklarını raporluyorlar. Diğerleri de iTunes mağazasına uygulamaları güncellemek için bağlanamadıklarını söylüyor.

Image

Muhtemelen Apple sunucularında, dünyada çoğu kişi aynı anda indirmeye başladığı için yoğunluktan dolayı aksamalar olmuş olabilir.  Yine de Apple’ın hizmet sayfalarına baktığımızda tüm hizmetlerin aksaksız çalıştığı raporunu görüyoruz. Endişelenmeyin. Biraz dolaşın, tv izleyin ve daha sonra tekrar deneyin.

Şunu hatırlatalım ki bu güncelleme daha önceki güncellemelerden farklı olarak çok daha yüklü! 600 MB ile 935 MB arasında bir dosya büyüklüğünden söz ediyoruz. Kullanıcıların mobil cihazlarında buna uygun boş yer olması gerekiyor ki bazı durumlarda bu yer 3 GB’a kadar ulaşabilir. O yüzden muhakkak kullanmadığınız uygulamaları siliniz ve medyalarınızı bilgisayarınıza indirip yer boşaltınız.

Apple’a yorum yapması için ulaştık, daha fazla bilgi aldığımızda size burdan sesleneceğiz.

GÜNCELLEME: (23:14) Bazı kullanıcıların aktivasyon merkezleriyle ilgili de problemleri olduğunu tespit ettik. Sorunun nasıl yaygın olduğunu henüz bilmiyoruz. Ayrıca itunes mağazasına bağlanmak ile ilgili problemler de mevcut. Henüz ne kadar yaygın olduğunu bilmiyoruz.

Reklamlar
Posted in: genel