Hemen denemek isteyeceğiniz beş iOS 7 özelliği

Posted on Eylül 19, 2013

2


1. iTunes Radio:

Süper süper süper. Şarkılara ya da sanatçılara göre kendi istasyonlarınızı oluşturmanıza imkan veriyor. Dinledikçe sizi öğreniyor ve akıllı tavsiyelerle size geri dönüyor. Yeni şarkılar keşfetmeniz için ya da sevdiğiniz ritmleri daha sık dinlemeniz için ideal bir çözüm. Ayrıca telefonunuz arabanıza bağlanıyorsa bundan sonra hangi istasyon seçim derdiniz de ortadan kalkıyor.

2. Kontrol Merkezi:

Parmağınızı aşağıdan yukarı doğru sürdüğünüzde yepyeni bir kontrol merkezi ile karşılacaksınız. Sık sık kullandığınız ayar seçenekleri artık hepsi bir yerde. Üstelik el feneri özelliği ile de telefonun arkasındaki ışığı yakıp karanlıkta kaybolan eşyalar için birebir! Bir de airdrop özelliğini unutmayalım, artık yakındaki başka bir iphone ya da ipad ya da mac bilgisayarla medyalarınızı paylaşabileceksiniz üstelik bir kaç dokunuşla! Hatta belki yan masadaki kıza alevli meyva resmi de gönderebilirsiniz ama lütfn abartmayın.

iOS 7

iOS 7

3. Spotlight: (Arama motoru)

Arama motoru artık parmağınızı sola çektiğinizde gelmediğini hemen farkedeceksiniz. Ona ulaşmak için ana ekranı aşağı doğru çekmeniz gerekiyor. Beliren kutucukta yaptığınız aramalar çok hızlı şekilde sonuç veriyor. Henüz interneti arammıyor ama olsun. Her güzelin bir kusuru vardır.

4. Süper uygulama değiştirme:

Ana butona iki kere tıkladığınızda karşınıza yepyeni bir ekran çıkacak. Burada halen kullanmakta olduğunuz uygulamaların mini-ekranlarının yanyana sıralandığını göreceksiniz. Parmağınızla sağa ya da sola doğru gidip istediğiniz uygulamaya kısa yoldan atlayabilirsiniz. Ya da uygulamanın üstüne gelip onu şöyle parmağınızla yukarı doğru uzaya gönderdiğinizde telefonunuzun hafızasından çıkacaktır ve hafızada yer kaplamayacaktır. Bilhassa telefonunuz yavaşlarsa uygulamaları kapatmaya özen gösterin!

5. Uygulama Güncelleme:

Artık buna gerek kalmadı! iOS7 tüm uygulamalarınızı otomatik olarak güncelleyebiliyor. Yalnız uyarıyorum bu özellik belirli zamanlarda bataryanızın tükenmesine neden olabilir. Sonra iOS7 bataryayı hızla tüketiyor demeyin. O yüzden belki dışarda olduğunuz zamanlarda bu özelliği ayarlar bölümünden kapamayı unutmayın!

Yeni işletim sisteminiz hayırlı olsun.

Reklamlar
Etiketlendi: ,
Posted in: genel