Yeni Blogger’lar için Altın Öğütler

Posted on Ekim 21, 2013

1Liem Kevin yazdı. 1 dakikalık okuma.

Her zaman bir blog başlamayı düşündüğünüz ve nasıl başlıcam ama dediğiniz oldu mu? Blogging artık çok kolay çünkü teknoloji çok gelişti. İşte size başarılı bir blog başlamanın sırları:

– Okuyucularınıza odaklanın. Her zaman için onlarla shbet etmeye diyalog kurmaya özen gösterin.

– Blog yazılarınızı anahtar kelimelerle doldurmayın ve blogunuzu Google Adsense reklam alanları ile donatmayın. Blog yazılarınız okunaklı olmalı.

– Öyle bir blog yaratın ki diğerlerinden farklı olsun. İlginç içerikler bulmanız size yardımcı olur. Bir de okuyucularınızın başka yerlerde bulamayacakları içerikler düşünün. Okuyucularınıza blogunuzu ziyaret etmek için bir neden verin.

– Özgün olmanız çok önemli. Herşeyi biliyormuşunuz gibi takılmayın. Doğru ve şeffaf olmaya gayret edin. Ve bunu her zaman tekrarlayın. Bir hata yaparsanız özür dileyin ve hatanızı tekrarlamayın. Herkes hata yapabilir.

– Yazılarınız kısa ve anlamlı olsun. Hala bir çok detaya girmek zorunda kalabilirsiniz ama bu durumda da okuyucularınızın ilgisini kaybedersiniz. Blog okuyucuları detaylardan çok ana fikirle ilgilenirler.

– Yaratıcı eleştirilere kulak kabartın. Eğer kötü bir eleştiri alırsanız, teşekkür ederek cevaplayın ve işinize devam edin.

– Listeleri sık sık kullanın. Listeler blogları daha okunaklı yapar ve navigasyonu kolaylaştırır. Listeler yazıların görsel olarak daha etkili biçimde görülmesini sağlar.

Bu bilgileri başarılı ve ilgi çekici bir blog yaratmak için kullanmakta serbestsiniz. Ne için olursa olsun, bu ipuclar blogunuzun popüler olması ve öyle kalmasına yardımcı olacak.


Screen shot 2013-10-21 at 4.19.29 PM


Bunu daha önce paylaşmış mıydınız? Hayır. ŞİMDİ Paylaşın.  ↓ ↓ ↓

Reklamlar
Etiketlendi:
Posted in: sosyal medya