Diktatörlerden Alınacak Faydalı Dersler

Posted on Kasım 1, 2013

0Thoron Klosowski yazdı. 4 dakikalık okuma.

Tarih diktatörlerle dolu, ve bir çok kötü özellikleri paylaşırlarken, işleri becerme ve iş yaptırma konusundaki yeneteklerini sanırım kimse tartışamaz. İşte ben de onlardan öğrenebileceğimiz ve bize faydası olabilecek bazı dersleri düşündüm (kötü özelliklerine rağmen)

Diktatörler insanları firençleri az olduğu anlarda manipüle ederler, en yakın arkadaşlarından kurtulurlar ve verdikleri konuşmalarla insanları galyana getirebilirler.  İşte diktatörlerin iyi ve kötü özelliklerinden öğrenebileceğimiz altı ders:

Ders 1: İnsanları Dirençleri (İstekleri) Zayıf Oldukları Zamanda İkna Et  

The Best Productivity Tricks Used By Evil Dictators

Yorgun olduğunuz zaman genelde karar verme direnciniz düşer. Ve bu direncin düşmesiyle, normal olarak kötü kararlar alabilirsiniz. İşte iyi bir diktatör bundan yararlanmasını çok iyi bilir.

Küba’nın diktatörü Fidel Castro, sabahın 4’ünde toplantı yapmaya bayılırmış. İnsanları yataklarından uyandırırmış ki çok güzel bir avantaj elde etsin. Rus Diktatörü Stalin’in de bu taktiği kullandığı biliniyor. Aynı zamanda Churchill de Almanya’ya saldırı planını gecenin çok geç saatlerinde karar almış.

Bunu Nasıl Kullanabilirsiniz?

Her iki durum da ortak nokta, düşmanlarınızı (ya da arkadaşlarınızı) karar verse direnci en düşük zamanlarda yakalamalısınız ki onlara istediğiniz herşeye evet dedirtebilin.  Diğer yandan da karar verme direncinin düşmesi gerçek bir durum ve size karşı da kullanılabilir. Dolayısıyla sizden sabah erken ya da akşam geç saatlerde toplantı ya da işbirliği istendiğinde uzak durun ya da erkenden uyanın ve zaman kazanın. 

Diğer maddeleri okumak için premium üyelik. 

 

Bunu daha önce paylaşmış mıydınız? Hayır? Şimdi Paylaşın.  ↓ ↓ ↓

Reklamlar
Posted in: ders